Open site navigation

2022 /23

CLASS REPS

Constituency

Seats

Class Reps

Social Justice Stage 2 and Stage 3
1
Lee Fitzpatrick,
Sociology and Social Policy Stage 1 and Stage 2
2
Rossa Gilsenan,
Social Work and Social Professions Stage 3
1
Luke Brennan,
English, Drama, Film & Music Stage 1
3
Sonia Milbourne,
English, Drama, Film & Music Stage 2
3
Aaron Cantwell,
English, Drama, Film & Music Stage 3
3
Jordan Feely,
History Stage 1
3
Ava Moore,
History Stage 3
3
Sophie O'Leary, Conor Doyle
Classics; Archaeology; Art History Stage 2
1
Melody Dilger,
Classics; Archaeology; Art History Stage 3
1
Andrea Beyer Fraile,
Languages Stage 1
2
Maria Gendelman, Gabriele Rimkute
Languages Stage 2
2
Andrea Del Balio,
Science Stage 1
5
Marco Clery, Adam Hunt, Jan Hrebik, Emily Kelly, Emma Nolan
Science Stage 2
5
Qian Hui Sun, Cathal Bracken, Justinian Burbu, Hollie Kavanagh, Gina Sun
Science Stage 3
2
Sean Roche, Ryan Corley
Computer Science Stage 3
1
Cameron Kenny,
Commerce International Stage 2
1
Niamh McDonagh,
Economics and Finance Stage 1
1
Muhammad Memon,
Economics and Finance Stage 2
1
Eoin Barrett,
Architectural Science Stage 2
1
Laura Ferry,
BSc Human Nutrition Stage 1 and Stage 2
1
Katie Caffrey,
Medicine Stage 2
2
Jeisun Poornaselvan, Regan Barry
Law Stage 1
1
Robin Jowlett,
Law Stage 3 and Stage 4
1
Ruby Smith,
Law with French
1
Leo Hopkins,
Business and Law Stage 2
2
Cian Carew, Altamash Shaikh
Computational Social Science
1
Nurat Kareem, Kin Hang Tung
Politics and IR Stage 1
1
Delroy Mpofu,
Politics and IR Stage 2
1
Adam Van Eekeren,
MSc Acc & Financial Mgmt FT
1
Ajay Saraf,
MSc Digital Innovation FT
1
Franziska Freidel,
MSc Strategic Management FT
1
Tran Hoang,
General Business PG MSc/PhD
6
Jack Atkinson, Satyajeet Anand
Arch/Eng MSC/Dips
5
Jack Collins, Corey De Power Jong, Emily Bollard
Prof Masters Physiotherapy
1
Nina Ngo,
MSc Computer Science (Neg) FT
1
Mansoor Alam Choudhury,
Sci MSc
5
Steven Tian, Saulius Ziurnia, Conor Byrne
Masters Common Law FT
1
Greta Jursys,
SocSci/Law Masters
9
Deeksha Chotteyandamada Ganesh, Raja Gupta, Meghana Raju, Mithun Prithvi Andi, Magdalena Zurawska
SocSci/Law dips/Certs
2
Eimear Byrne,
AH Masters/Dips
3
Abigail Merker, Manvi Jindal, Karina Bukuri
Zoology
1
Liza Mativitska,
Computer Science Stage 1
2
Rishi Raj Kataria,
Computer Science Stage 2
2
Adam Burke, Liam De Buitlier
BSc Sustainability
1
Rya Sunny,
Actuarial & Financial Studies Stage 2
1
Dylan Curran,
Actuarial & Financial Studies Stage 4
1
Niamh McKenna,
Commerce Stage 2
3
Meadhbh Browne, Sam Cody
Commerce Stage 3
3
Michael Oles,
Commerce Stage 4
2
Hugo Murray,
Commerce International Stage 1
1
Jonah Glowatz,
Commerce International Stage 2
1
Niamh McDonagh,
Architectural Science Stage 1
1
Yusuf Alraqi,
Landscape Architecture Stage 3 and 4
1
Monica Balauca,
BSc City Planning & Env Policy
1
Kamila Udziela,
Engineering Stage 1
4
Palakshi Rattan, Iona Lee-Parnell, Ripley Gallagher, Jason McGoldrick
Chemical Engineering and Bioprocess Engineering
1
Adesola Ojomo-Amaka,
Chemical Engineering
1
Sophie Shortt,
Civil Engineering
1
Emma Rowland,
Electronic or Electric Engineering
2
Nabeel Olusekun, Hasan Khan
Mechanical Engineering
3
Ella-Cyndy Banjoko-Johnson, Andi Lupu, Cillian Murphy,
Agricultural Science Stage 1
1
Andrew Strong,
Agricultural Science Animal Science Equine
1
Sophie Boland,
Agricultural Science Animal Science Stage 1 and Stage 2
1
Hannah Tilly,
BSc Sports & Exercise Management
2
Jack Keegan,
BSc Food Science Stage 4
1
Ciaran Hanly,
Medicine Stage 3
2
Saidbh Phelan, Catherine Glazier
Medicine Stage 4
2
Ehimudiame Azeigbemhin, Rinah Al Hinai
Medicine Stage 5
3
Cassandra Herron,
Graduate Entry Medicine Stage 1
2
Aubrie Sowa,
Graduate Entry Medicine Stage 2
1
Conor Kennedy,
BSc Biomed, Health
& Life Sci Stage 1 and Stage 2
1
Ahmend Elawad,
Nursing (General) Stage 1
2
Sarah Morrissey,
Nursing (General) Stage 4
2
Shane Brereton, Louise Burke
BSc Nursing (Children's & Gen) Stage 1 and Stage 2
1
Chloe Warren,
BSc Nursing (Children's & Gen) Stage 2 and Stage 3
1
Chloe Slevin,
Physiotherapy Stage 1
1
Disha Suresh Kumar,
Physiotherapy Stage 4
1
Erika O' Sullivan,
Radiography Stage 2
1
Sarah McGrath,
Veterinary Medicine Stage 2
1
Christopher Cunningham,
Law Stage 2
1
Anna Fitzsimons,
Business and Law Stage 1
2
Kadir Guirey,
Business and Law Stage 4
2
Catherine McNulty, Samira Stafford Johnson
Law with Economics
1
Lidusan Nagyova,
Psychology Stage 2
1
Sarah Phelan,
Economics Stage 1
2
Aleksa Ristic,
Economics Stage 2
2
Aishling Flannery, Aoife Taaffe
PPE Stage 1
1
Charlotte Pattern,
PPE Stage 4
1
Henry Poil,
Economics Maths Stats Stage 2 and Stage 3
1
Sihua Shang,
Politics and IR Stage 3
1
Gary Ward,

Social Justice Stage 2 and Stage 3

1

Lee Fitzpatrick,

Sociology and Social Policy Stage 1 and Stage 2

2

Rossa Gilsenan,

Social Work and Social Professions Stage 3

1

Luke Brennan,

English, Drama, Film & Music Stage 1

3

Sonia Milbourne,

English, Drama, Film & Music Stage 2

3

Aaron Cantwell,

English, Drama, Film & Music Stage 3

3

Jordan Feely,

History Stage 1

3

Ava Moore,

History Stage 3

3

Sophie O'Leary, Conor Doyle

Classics; Archaeology; Art History Stage 2

1

Melody Dilger,

Classics; Archaeology; Art History Stage 3

1

Andrea Beyer Fraile,

Languages Stage 1

2

Maria Gendelman, Gabriele Rimkute

Languages Stage 2

2

Andrea Del Balio,

Science Stage 1

5

Marco Clery, Adam Hunt, Jan Hrebik, Emily Kelly, Emma Nolan

Science Stage 2

5

Qian Hui Sun, Cathal Bracken, Justinian Burbu, Hollie Kavanagh, Gina Sun

Science Stage 3

2

Sean Roche, Ryan Corley

Computer Science Stage 3

1

Cameron Kenny,

Commerce International Stage 2

1

Niamh McDonagh,

Economics and Finance Stage 1

1

Muhammad Memon,

Economics and Finance Stage 2

1

Eoin Barrett,

Architectural Science Stage 2

1

Laura Ferry,

BSc Human Nutrition Stage 1 and Stage 2

1

Katie Caffrey,

Medicine Stage 2

2

Jeisun Poornaselvan, Regan Barry

Law Stage 1

1

Robin Jowlett,

Law Stage 3 and Stage 4

1

Ruby Smith,

Law with French

1

Leo Hopkins,

Business and Law Stage 2

2

Cian Carew, Altamash Shaikh

Computational Social Science

1

Nurat Kareem, Kin Hang Tung

Politics and IR Stage 1

1

Delroy Mpofu,

Politics and IR Stage 2

1

Adam Van Eekeren,

MSc Acc & Financial Mgmt FT

1

Ajay Saraf,

MSc Digital Innovation FT

1

Franziska Freidel,

MSc Strategic Management FT

1

Tran Hoang,

General Business PG MSc/PhD

6

Jack Atkinson, Satyajeet Anand

Arch/Eng MSC/Dips

5

Jack Collins, Corey De Power Jong, Emily Bollard

Prof Masters Physiotherapy

1

Nina Ngo,

MSc Computer Science (Neg) FT

1

Mansoor Alam Choudhury,

Sci MSc

5

Steven Tian, Saulius Ziurnia, Conor Byrne

Masters Common Law FT

1

Greta Jursys,

SocSci/Law Masters

9

Deeksha Chotteyandamada Ganesh, Raja Gupta, Meghana Raju, Mithun Prithvi Andi, Magdalena Zurawska

SocSci/Law dips/Certs

2

Eimear Byrne,

AH Masters/Dips

3

Abigail Merker, Manvi Jindal, Karina Bukuri

Zoology

1

Liza Mativitska,

Computer Science Stage 1

2

Rishi Raj Kataria,

Computer Science Stage 2

2

Adam Burke, Liam De Buitlier

BSc Sustainability

1

Rya Sunny,

Actuarial & Financial Studies Stage 2

1

Dylan Curran,

Actuarial & Financial Studies Stage 4

1

Niamh McKenna,

Commerce Stage 2

3

Meadhbh Browne, Sam Cody

Commerce Stage 3

3

Michael Oles,

Commerce Stage 4

2

Hugo Murray,

Commerce International Stage 1

1

Jonah Glowatz,

Commerce International Stage 2

1

Niamh McDonagh,

Architectural Science Stage 1

1

Yusuf Alraqi,

Landscape Architecture Stage 3 and 4

1

Monica Balauca,

BSc City Planning & Env Policy

1

Kamila Udziela,

Engineering Stage 1

4

Palakshi Rattan, Iona Lee-Parnell, Ripley Gallagher, Jason McGoldrick

Chemical Engineering and Bioprocess Engineering

1

Adesola Ojomo-Amaka,

Chemical Engineering

1

Sophie Shortt,

Civil Engineering

1

Emma Rowland,

Electronic or Electric Engineering

2

Nabeel Olusekun, Hasan Khan

Mechanical Engineering

3

Ella-Cyndy Banjoko-Johnson, Andi Lupu, Cillian Murphy,

Agricultural Science Stage 1

1

Andrew Strong,

Agricultural Science Animal Science Equine

1

Sophie Boland,

Agricultural Science Animal Science Stage 1 and Stage 2

1

Hannah Tilly,

BSc Sports & Exercise Management

2

Jack Keegan,

BSc Food Science Stage 4

1

Ciaran Hanly,

Medicine Stage 3

2

Saidbh Phelan, Catherine Glazier

Medicine Stage 4

2

Ehimudiame Azeigbemhin, Rinah Al Hinai

Medicine Stage 5

3

Cassandra Herron,

Graduate Entry Medicine Stage 1

2

Aubrie Sowa,

Graduate Entry Medicine Stage 2

1

Conor Kennedy,

BSc Biomed, Health
& Life Sci Stage 1 and Stage 2

1

Ahmend Elawad,

Nursing (General) Stage 1

2

Sarah Morrissey,

Nursing (General) Stage 4

2

Shane Brereton, Louise Burke

BSc Nursing (Children's & Gen) Stage 1 and Stage 2

1

Chloe Warren,

BSc Nursing (Children's & Gen) Stage 2 and Stage 3

1

Chloe Slevin,

Physiotherapy Stage 1

1

Disha Suresh Kumar,

Physiotherapy Stage 4

1

Erika O' Sullivan,

Radiography Stage 2

1

Sarah McGrath,

Veterinary Medicine Stage 2

1

Christopher Cunningham,

Law Stage 2

1

Anna Fitzsimons,

Business and Law Stage 1

2

Kadir Guirey,

Business and Law Stage 4

2

Catherine McNulty, Samira Stafford Johnson

Law with Economics

1

Lidusan Nagyova,

Psychology Stage 2

1

Sarah Phelan,

Economics Stage 1

2

Aleksa Ristic,

Economics Stage 2

2

Aishling Flannery, Aoife Taaffe

PPE Stage 1

1

Charlotte Pattern,

PPE Stage 4

1

Henry Poil,

Economics Maths Stats Stage 2 and Stage 3

1

Sihua Shang,

Politics and IR Stage 3

1

Gary Ward,